در واپسین ماه های سال 93 ؛ نخستین فراخوان هنرهای شهری ایران برای بهار 94 منتشر شد


تعداد بازدید: 957

امسال برای نخستین بار و در آستانه فصل بهار ، نخستین فراخوان هنرهای شهری ایران  به منظور تعمیم هنرهای شهری ، در تمامی شهرهای کشور منتشر شد .

دبیر اجرایی اولین فراخوان هنرهای شهری ایران گفت : انتشار چنین فراخوانی در سطح ملی آغازگر نسل جدیدی از شیوه های بیان شهری هنر می باشد .

محسن سراجی گفت : هدف از انتشار این فراخوان هویت سازی ، تقویت زبان و همچنین اثبات رسمی هنر در شهر می باشد .

وی گفت با توجه به ظرفیت و توان هنرمندان کشور در حوزه های مختلف هنر شهری ، امسال بر آن شدیم تا با گسترش فضای موجود این امکان را برای تمامی نقاط کشور فراهم کنیم و از این رو برگزاری ژوژمان دانشگاه های هنر در خیابان های شهرها را نیز به عنوان یکی از اهداف در نظر گرفتیم تا شاهد رشد مفهوم هنر در شهرها باشیم .

دبیر اجرایی فراخوان هنرهای شهری ادامه داد : هیئت داوران این همایش هنرمندانی همچون محمدابراهیم جعفری – فرشید مثقالی – ساعد مشکی – هادی مظفری  و محمد سالاریان خواهند بود که طرح های ارسالی را در قالب موضوعاتی نظیر فصل بهار، رسم و رسومات نوروزی ، نوستالژی ایرانی ،  بهار فاطمی ، آب و همچنین موضوعات پیشنهادی هنرمندان شرکت کننده بررسی و تحلیل خواهند کرد . دبیری این رویداد نیز به عهده احسان مهدوی است .

وی تاکید کرد : انتخاب موضوع نیز بر اساس نیازهای جامعه و همچنین اهمیت حفظ ارزش های کهن ایرانی که در قالب مراسمی همچون عید نوروز تبلور می یابند ، صورت گرفته است و با توجه به تقارن این ایام با دهه فاطمیه موضوع «بهار فاطمی» به منظور ارائه ایده های ناب ایرانی و اسلامی گنجانده شده است .

سراجی خاطر شان کرد : هنرمندان از سراسر کشور تا 4 بهمن ماه سال جاری می توانند طرح های پیشنهادی خود را به دبیرخانه الکترونیکی ارسال نموده و در  این همایش سراسری شرکت کنند .

وی تصریح کرد : آثار ارسالی منتخب به صورت یادمان های حجمی ودیگر  آثار هنری شهری در آستانه بهار  در شهرهای کشور اکران خواهند شد .

وی ضمن اشاره به اهمیت جانمایی هر اثر هنری از هنرمندان خواست تا یک نمونه از تصویر شبیه سازی جانمایی شهری، را همراه اثر خود ارسال نمایند .

وی ادامه داد : 25 بهمن ماه نمایشگاهی از مجموع آثار منتخب به جشنواره برپا خواهد شد و 15 اردیبهشت ماه سال آینده نیز در مراسم اختتامیه از هنرمندان برگزیده تقدیر به عمل خواهد امد .

دبیر اجرایی این همایش در پایان گفت : هنرمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین نحوه ارسال اثر خود به سایت اولین فراخوان هنرهای شهری ایران به آدرس اینترنتی http://urbanarts.ir/moghadame مراجعه نمایند .

شایان ذکر است ؛ دبیرخانه کلانشهرهای ایران ، منطقه آزاد کیش ، شهرداری سمنان ، شهرداری کرج ، منطقه آزاد انزلی و شهرداری ارومیه از جمله حامیان این همایش ملی می باشند .  21 دی 93

 

1393/10/21